27 Oca 2014

Rukye Tedavi Nedir

Sara vb rahatsızlıklar hastaların hayatını yaşanmaz kılmaktadır. Onları engelleyen bu rahatsızlığın en kalıcı çaresi ;baş ve çevresinde ki kilcal damarların açılmasını sağlamaktır. Bu tedavi iki bölümden oluşur.

1.)Önce Rukye Terapi ile hastamızı rahatlatmaız gerekiyor.

Kur’an ayetleri ve dua ile psikolojik bir rahatlık sağlamak.

2.)Kupa terapi yöntemi ile de rahatlamış ve sakinleşmiş olan hastamıza ikinci, seansı uygilayarak terapiyi tamamlamış oluyoruz.

 

Kur’an Okuyarak Tedavi

Rukye;

ilgili rahatsızlığa faydası olabilecek Kur’an okuma ile düzenlenen bir terapi yöntemidir.

Daha çok ilerlemiş psikolojik rahatsızlıklar için tercih edilmektedir. 

Her türlü rahatsızlığın tedavisinde Kur’an okumayı tavsiye ediyoruz. Kur’an insana zayıf anında kuvvet vesilesidir.

Resulullah  s.a.v  buyurdu ki :

Rukyelerinizi  bana  arz ediniz  – yani nasıl yaptığınızı bana söyleyiniz – Rukye yapmada şirk olmadığı sürece bir beis yoktur. “

 

Müslim

Kur’an Okuyarak Tedavi
Kur’an Okuyarak Tedavi

Uzmanımız uzun yıllar rukye ile ve çeşitli alternatif tıp alanlarında hizmet etmektedir. 

Terapi yöntemlerimiz arasında, hiçbir şekilde büyü afsun vb bizi dinden çıkarıcak  olan şirk usulleri kullanmayız. Hz Peygamber bu tür yollara düşen medyum ve müneccim gibilerinin müşrik olduklarını bize haber vermektedir. 

Hadisler

Cabir radıyallahu anh anlatıyor :  Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm Beni Amr İbni Hazm’a yılana karşı rukye yapma ruhsatı tanıdı. Biz Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm ile birkilkte otururken bizden bir kimseyi akrep soktu. Bir adam : ” Ey Allah’ın Resûlü, buna rukye yapayım mı ? ” diye sordu. Resulullah s.a.v :

” Sizden kim kardeşine faydalı olabilecekse hemen olsun “ buyurdular.

 

Müslim

Enes radıyallahu anh anlatıyor :

” Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm bize, zehire karşı, göz değmesine karşı, yaralara karşı rukye yapmamıza ruhsat tanıdı.”

 

Tirmizi,

 

İbnu Abbas r.a anlatıyor : ” Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm, hummâ’ya ve bütün ağrılara karşı şu duayı okumamızı öğretmişti.”

 

 ” Bismillahi’l-Kebiri eûzü billâhi’l-Azimi min külli ırkın na’arın ve min şerri harri’n nâr.” ” Yüce Allah’ın adıyla, kanla kabaran her bir damardan ve ateş harâretinin şerrinden büyük Allah’a sığınırım.”

 

 Tirmizi

Kendisine büyü yapılan veya başka bir hastalığa yakalanan bir hastaya, Kur’ân âyetlerinden veya mubah olan dualardan olmak şartıyla rukye yapmakta bir sakınca yoktur.
Rasûlullah صلى اللّٰه عليه وسلم ’in ashâbına rukye yaptığı sâbittir. Onun rukyede okuduğu dualardan birisi de şudur: “Ey gökdeki Rabbimiz, ismin mukaddestir. Emrin hem gökte hem de yerdedir. Rahmetin gökte olduğu gibi rahmetini yere de indir. Şu ağrıya rahmetinden bir rahmet, şifandan bir şifa indir.” Bu dua ile ağrının Allah’ın izniyle geçeceğini söylemiştir.
Bunlardan birisi de kişinin elini vücudundaki acı duyduğu yere koyup şöyle demesidir: “Bedenimde hissettiğim ve çekindiğim sıkıntının şerrinden Allah’ın izzetine ve kudretine sığınırım.”
Bu konuda Nebî صلى اللّٰه عليه وسلم ’den gelen hadîslerden ilim adamlarının zikrettiği daha pek çok şey vardır.Âyetlerin ve zikirlerin yazılmasına ve takılmasına gelince ilim ehli bu konuda ihtilâf etmişlerdir.
Âyetlerin veya duaların hastanın boynuna ve eline takılmasına veya yastığının altına konulmasına ve benzeri şeylere gelince, bu konuda Peygamber’den bir şey gelmediği için kuvvetli görüşe göre bunlar yasaklanmış şeylerdendir.
Şer‘î bir izin olmaksızın bir şeyi başka bir şeye sebep kılan her bir insanın bu ameli bir çeşit şirk sayılır. Çünkü bu, Allah’ın sebep olarak kabul etmediği bir şeyi sebep kılmaktır.
[yukarı]
Yazar Hakkında


hacamat