24 Haz 2014

Refleksoloji ve Hacamat

0 Yorum

Refleksoloji ve Hacamat

Uzmanımız Refleksoloji uygulaması hizmetide vermektedir.

Refleksoloji, tamamlayıcı tedaviler arasında yer almaktadır.

Refleksoloji sinir noktalarını belirli tekniklerle uyarmanın ortaya elektrokimyasal mesajları çıkardığını bununda nöronların yardımı ile ilgili organı uyardığını savunur.

Refleksoloji ve Hacamat

Psikolojide özellikle panik atak ve depresyon hastalığının tedavisinde destekleyici olarak uygulanmaktadır. Amerika’daki engelliler üzerinde özellikle otistik ve spastik engelli çocuklar ile felçli hastalar olmak üzere birçok engel grubunda ciddi gelişmelerin ortaya çıkması sebep olmuştur.

Ayak ve el refleksolojisi belli noktaların manuel uyarılarak vücuttaki sinirlerin ve kan dolaşımının uyarılmasıdır. En yaygın uygulanan ise ayak refleksolojisidir. Stres günümüz insanlarının karşılaştığı en temel sorundur. Bu sorunun sinir sistemimiz üzerindeki etkisi son yıllarda yapılan araştırmalarla kanıtlanmış olup günlük hayatta yaşadığımız birçok sorun buna dayalıdır.

Stres kan dolaşımını yavaşlatır refleksoloji ise kan dolaşımını hızlandırarak vücudun besin almasını ve toksin atımını hızlandırır. Refleksoloji yaptıranların bağışıklık sistemlerinin daha iyi çalıştığı  ve grip tarzı hastalıklara daha dirençli oldukları araştırmalarla sabittir.

Refleksoloji ve Hacamat

Düzenli refleksoloji yaptıran hastalarımızın bu tip deneyimlerini bize aktarmaları bizim için sürpriz değildir.

Enerjinin bloke olduğunu temelde de hastalıkların bu sebeple çıktığını söyleyen yorumlarda tıpkı tıkalı bir kanalın açılıp normal seyrine kavuşan bir kanal gibi anlatan bir yorum da mümkündür.

Refleksoloji Ve Hacamat

Refleksoloji Ve Hacamat

[yukarı]
Yazar Hakkında


hacamat