05 Kas 2013

Hacamat ve Bel Fıtığı Tedavisi

0 Yorum
hacamat

Hacamat ve Bel

Hacamat ile Bel Fıtığı  Uygulaması

Nedir, Nasıl Uygulanır

——Bel omurlarının arasındaki kıkırdağın: aşırı zorlama nedeniyle yerinden kayarak ,bacaklara gelen sinirlere ve omuriliğe baskı yapması sonucu oluşan bir hastalıktır.

——Hasta belinden kalçasına ve bacağına yayılan ağrıdan şikayet eder. Bu ağrı ayak topuğuna ve parmaklara kadar uzanabilir.

—-Bazı hastalar bacağının arka kısmından bir iple çekildiğini söylerler. Hastanın beli bir tarafa eğilebilir. Zamanla ayakta uyuşma, kuvvet kaybı gelişmeye başlar. İlerlemiş vakalarda idrar ve büyük abdest yapmakta zorluklar oluşabilir.

—–Bel ağrısı, sadece bel fıtığına değil, birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Duruşun kötü olması, egzersiz eksikliği, aşırı kilo belin en büyük düşmanlarıdır.

—–Bel ağrısı, bazen insanın belini doğru kullanmaması ile ortaya çıkar. Bunun sonucu olarak da bel kaslarının zafiyeti gelişir.Bel kaslarının zayıflığı sonucunda ağrı ortaya çıkabilir. Bel bölgesinde bulunan kaslar ve lumbuslar kolay gerilir ve yırtılabilirler. Bunlar sürekli yapılan belirli aktiviteler örneğin; egilme, kalkma, oturma veyahutta ağır kaldırmak gibi nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir.

hacamat

Hacamat ve Bel

—–Bir spor aktivitesinde veya trafik kazası sırasında da aşırı gerilim meydana gelebilir. Bunun sonucu olarak ya disklerde bir yırtılma meydana gelebilir. Aynı şekilde osteoartit dediğimiz eklem iltihaplarında çeşitli streslerde, ekonomik bozukluklarda, ailevi sorunlarda, yorgunlukta da yine bel kaslarında spazm meydana gelebilir.

—–Yine birtakım yapısal bozukluklar sonucu örneğin; doğumsal bozukluklari, omurganın skolyoz adı verilen eğrilikleri, yahutta omurgadaki bir eklemin öne veya arkaya kayık olması çok şiddetli bel ağrılarına yol açabilir. Batın organlarındaki birtakım bozukluklar sonucunda yine bele yansıyan ağrılar ortaya çıkabilir.

—–Kadınlar da çeşitli jinekolojik sorunlarda da yine bel ağrısı görülebilir. Yine batın ve jinekolojik organların kanserleri bele ağrı şeklinde yansıyabilir. Bu yüzden bel ağrılı hastanın çok ayrıntılı ve ciddi bir biçimde incelenmesi gerekir.

*****Bel Fıtığı ve Hacamat Tedavisi*****

—–Omurga boyunca biriken TOKSİNLER kan dolaşımını zayıflatarak, omurlar arasındaki kıkırdak dokunun zayıflamasına sebep olur ve, o bölgedeki dokulara baskı yapar.

Daha ileri durumlarda bacağa giden siyatik sinirini sıkıştırır.

hacamat

Hacamat ve Bel

—–Bel fıtığı ve ağrılarda hacamat ve yağlı kupa terapisiyle çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.
Bel ağrısında her ağrı periyotunda bel biraz daha sertleşir ve sertleştikçe ağrı artar.Bu sertlikler zaman içinde sinirlere bası olmasına sebep olur. Zamanla kas gevşetici iğneler bile fayda etmeyecek hale gelir.Ağrılar öyle dayanılmayacak hale gelir ki başlangıçta hiç tercih etmedikleri bel ameliyatına hastalar mecbur kalırlar.

—–Halbuki Kupa Terapi;  ilk aşamasında uygun kasların gevşemesine sebep olacaktır.

Ardından;

HACAMAT  o bölgedeki baskıyı kaldırılır, dolaşım düzelir ,dolaşımdaki tıkanıklıklar açılır, ödem çözülür,kanlanan bölgede bel kasları gevşer ve ağrılar azalır.

Yumuşayan ve gevşeyen bu bölgeye 2 veya 3 seanslık yapılacak yağlı kupa masajıyla, bel fıtığı, bel kayması, bel kireçlenmesini önleyerek sinirler üzerindeki basıyı kaldırma imkanı vardır.

  Bu yönüyle hacamat ve yağlı kupa masajı(cupping thrapy) hiçbir yan etkisi, riski olmayan son derece güvenilir, maliyeti düşük,   YAN ETKİSİ OLMAYAN   doğal bir yöntemdir…

hacamat

Hacamat ve Bel

Bel   Fıtığı’ndan Korunmak Mümkündür!

      İyi bir kas yapısı, kaslar arasında denge duruş eğitimi ve riskli hareketlerden kaçınma ve düzenli egzersiz bel fıtığından korunmada kısmen yardımcıdır.

Asıl önemli olan bir kez bel ağrısı olan kişide bunun tekrarlarının önlenmesidir.

Bel fıtığının önlenmesi içinde bir kaç egzersiz faydalı olabilir.

Uzman Haccam

[yukarı]
Yazar Hakkında


hacamat