26 May 2013

Bayan Hacamat Uzmanı

0 Yorum

       Bayanlarda Hacamat

      Bayanlarda Hacamat;

Bayan hastalara, hacamat uygulamasını bir bayan uzman  ,  (Bayan Haccame)   yapmalıdır.

Bayan Hacccame’lerimiz;  tecrube ve birikimleri ile, hacamat ve sülük terapi de uzmandırlar.

 

Konya-Hacamat-Hastanesi

Konya Bayan Hacamatç

 

 

 

 

Hacamat İki omuz arasından, belden, kalp karşısından, bacaklardan, sırttan, başın arka tarafından veya vücudun herhangi bir yerinden tedavi maksadıyla şişe, bardak, veya boynuzla etle deri arasındaki kirli kanları, iltihapları, sarı suları vb. aldırmaktır. Peygamberimiz (s.a.s)’in tav siyelerinden ve bizzat tatbik ettiği sünnetlerindendir.

             Hacamatta maksat, derinin altındaki akıcılığı olmayan pıhtılaşmış kirli kanı ve dokular arasındaki sıvıda biriken atıkları dışarı atmak ve kanın rahatça dolaşmasını sağlamaktır.

          Hacamatla vücutta fazla kan kalp ve beyin sektelerine, sinirsel rahatsızlıklara, alerji gibi bir çok hastalığa sebep olmaktadır.

Konya-da-hacamat

 

 

Peygamber Efendimiz (s.a.v) haber’de Yahudi bir kadın tarafından koyun buduyla zehirlenildiği zaman, Cebrail Aleyhisselâm kendisine gelerek hemen başın arkasından ve iki omzundan hacamat yaptırmasını buyurmuştur.

 

Konya Bayan Hacamatcı

Konya Bayan Hacamatcı

 

 

Efendimiz (s.a.v) başından ve iki omuz arasından hacamat yaptırıp zehir’i vücudundan kirli kanlarla birlikte atmıştır ve ondan sonra ümmetine hacamat olmayı tavsiye etmiştir. ”Herkim vücuduna bir hastalık veya bir rahatsızlık gelirse hemen hacamat olsun” buyuruyor.

Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimiz, bizzat kendisi Ebû Taybe adında bir Haccam’a başından kan aldırmak suretiyle hacamat yaptırmış ve şöyle buyurmuştur.   “Hacamat (kan aldırma) sizin için en iyi tedavi yollarından biridir.”

(Buharı, Tıb 13; Müslim, Musa kat 62, 63)

Bayanlarda Hacamat

Bayanlarda Hacamat

İbn Abbas, Resulullah’ın Miraç gecesinde, meleklerden oluşan bir cemaate her uğrayışında kendisine meleklerin” Ya Muhammed ! Ümmetine hacamat olmalarını emret!” dediklerini nakleder.
(Tirmizi, Tıb, 12; İbn Mâce, Tıb, 20; Ahmed b. Hanbel, I, 354)

[yukarı]
Yazar Hakkında


hacamat